Jak reaguje na dotazy občanů poslankyně ODS Lenka Kohoutová?

Prvním, kým se budeme zabývat v naší nejnovější sérii článků o top dvaceti nejčastěji adresovaných politicích na webu Napištejim.cz, je poslankyně ODS za hlavní město Praha a mj. také členka sněmovního Výboru pro sociální politiku Lenka Kohoutová.

V období mezi 30. květnem 2011 až 3. březnem 2013 obdržela Kohoutová celkem 91 zpráv a odpověděla na 38 z nich, což vytváří podíl 41,8 %. Co se týče podílu všech obdržených zpráv top 20 nejadresovanějších politiků, hovoříme v jejím případě o 2,2 % z 4095. Email obdrží v průměru jednou za týden (1 zpráva na 7,2 dne) a odpoví na něj přibližně za 24 hodin. Po Janě Černochové a Miroslavě Němcové je třetí nejčastěji kontaktovanou ženou z ODS a čtvrtou ženou celkově.

“Vyšetřovací komise nikdy nic nevyšetřily.”

Nejčastějšími tématy emailů jsou odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, přílepek k zákonu o loteriích směřující k regulaci internetu a prezidentská amnestie, tedy obecně opakující se témata. Nevynořilo se bohužel žádné specifické téma, o kterém by občané s Kohoutovou diskutovali, přestože se úzce specializuje na sociální politiku a mohla by na ni být směřována celá řada otázek. Často se proto opakuje odpověď, že se nejedná o její pole působnosti.

Poslankyně parlamentu České republiky otevřeně připouští, že parlamentní vyšetřovací komise jsou jednoduše bezúčelné. Voliči Lenky Kohoutové by si tento výrok měli zapamatovat do budoucna. Volební období vlády totiž ještě není u konce a není proto vyloučeno, že by se nemohla nějaká vládou iniciovaná vyšetřovací komise objevit - například ve jménu boje s korupcí, jak by si to přál pan Eisner z Prahy. V takovém případě by se pak mohlo jednat o skutečně bezúčelnou situaci v duchu sira Humpreyho: měsíce vyšetřovat a nic nezjistit.

Napištejim.cz je prostor pro diskusi

Přibližně třináct zpráv byly nekonstruktivní výlevy, vyjádření odporu k vládě, politice obecně apod., což samozřejmě nepřispívá k živější komunikaci. Například zde je jedna obsáhlá zpráva, na kterou lze jen obtížně věcně reagovat; jsme si samozřejmě vědomi, že se jedná o značně subjektivní hodnocení, ale zprávy bez faktických argumentů lze jen stěží považovat za přínosné.

Jak se později dozvíte v analýze zpráv odeslaným dalším politikům z top dvacítky, jsou i tací, kteří na ně dosud vytrvale odpovídají. Volení zastupitelé nemají sice žádnou zákonnou povinnost odpovědět (viz Často kladené otázky), ale nezájem některých z nich o názory z řad veřejnosti vysílá k voličům jasný signál do budoucnosti. Chcete-li kontaktovat Lenku Kohoutovou, neváhejte a napište jí jednoduše prostřednictvím našeho formuláře.

Jan Koudela, KohoVolit.eu. Podpořeno fondem Otakara Motejla.

Autor je analytik projektu Demagog.cz a redaktor The Student Times.

Libí se Vám naše články? Můžete je pravidelně dostávat na Facebooku.

Dále čtěte:

Proč neprošla protikorupční novela? Zeptali jsme se senátorů.

Pravdomluvný Blažek pokořil Milana Urbana

Napištejim.cz: Analýza 20 nejadresovanějších politiků 

Autor: D K | středa 6.3.2013 16:11 | karma článku: 12,13 | přečteno: 1251x