Informační web nejen o prezidentských kandidátech

3. 01. 2013 18:11:11
Na začátku roku 2013 se v ČR uskuteční historický první, přímá volba prezidenta. Čeští občané tak budou poprvé v historii samostatného českého státu rozhodovat o tom, kdo se na dalších pět let stane jejich nejvyšším představitelem. Předchozí dva prezidenti, Václav Klaus a Václav Havel, byli voleni parlamentním shromážděním, což se v posledních letech stalo předmětem kritiky ze strany veřejnosti.

Nejčastěji se přitom odvolávala na nedostatek legitimity tohoto úřadu, jelikož o jeho obsazení rozhodovali spíš politické pletichy a stranické dohody, než popularita politiků a názor veřejnosti. Navíc mohly nastat paradoxní situace jako když Václav Klaus v roce 2008 zvítězil díky podpoře poslanců a senátorů KSČM i přes to, že jeho protikandidát Jan Švejnar byl politicky na levé straně spektra a tudíž teoreticky zajímavějším pro komunisty.

Rok 2013 byl měl všechny nedostatky a výtky odstranit a bude tudíž zajímavé sledovat, jak si voliči poradí s odpovědností, která jim byla svěřena. K tomu, aby mohli své nově nabyté právo uplatnit, však potřebují celou řadu informací a právě ty obsahuje jeden z internetových portálů volba-prezidenta.cz, který shrnuje vše nezbytné, co se týká prezidentských voleb 2013.

Pokud volič zavítá na stránky, již na první pohled ho upoutá jednoduchá struktura a tudíž veliká přehlednost informací. Web v podstatě nabízí pouze nejdůležitější věci, které občan potřebuje, aby mohl úspěšně odvolit. Kromě popisu kandidátu a popisu samotné volby se ten, kdo navštíví stránky dozví něco o historii prezidentů a to až od roku 1918, tedy od doby, kdy se původní Rakousko-Uherská monarchie rozpadla a jedním z nástupnických států se stalo i Československo.

Web volba-prezidenta.cz

Každý jednotlivý prezident zde má poměrně obsáhle popsán svůj vlastní životní osud a to ve formě poměrně poutavého příběhu. Postupně se tak dozvíme něco o Tomáši Garrigue Masarykovi, Edwardu Benešovi, Emilu Háchovi, Klementu Gottwaldovi, Antonínu Zápotockém, Antonínu Novotném, Ludvíku Svobodovi, Gustavu Husákovi, Václavu Havlovi a v neposlední řadě i stále ještě oficiálním prezidentovi ČR, Václavu Klausovi.

V naprosto stejném duchu, jako pojednání o historii prezidentství u nás se nese i představení samotných kandidátů na prezidentskou volbu 2013. Kandidáti jsou rozčleněni podle jednotlivých skupin na: oficiální kandidáty, kandidáty vyřazené po nedávné podpisové kontrole Ministerstva vnitra a na kandidáty, kteří nezískali potřebnou podporu občanů, poslanců nebo senátorů. Samozřejmostí u každého jednotlivého životopisu jsou oficiální zdroje, z kterých byl sestaven.

Nejdůležitější částí webu je samotný popis, jak prezidentská volba probíhá. Občan se zde seznámí s podmínkami přímé volby prezidenta, termínem konání přímé prezidentské volby a se zákonem o přímé prezidentské volbě. To vše se děje pomocí hypertextového odkazu na výše zmíněné rubriky, které se nacházejí na stejné internetové stránce, avšak není možné se na ně dostat skrze hlavní panel.

Poslední částí je rubrika zpravodajství, kde se může volič seznámit s aktuálními informacemi týkajícími se prezidentské volby. Ty se nicméně netýkají pouze informací o jednotlivých kandidátech, ale i volby jako takové a všech ostatních aspektů, které s ní souvisí.

Celkově je internetová stránka volba-prezidenta.cz velice přehledná. Je jednoduše rozčleněná a kvalitně graficky zpracovaná. Neobsahuje nadbytečné informace a snaží se vypíchnout to důležité. Jako taková je tedy vynikajícím informačním portálem, který obsahuje jak praktické informace týkající se prezidentské volby, tak aktualit s ní souvisejících. Dokáže nahradit jakoukoliv volební brožuru i čtení sáhodlouhých právních předpisů o tom jak volba probíhá a jaké má náležitosti. Bez jakýchkoliv pochyb je možné ji doporučit komukoliv, kdo chce získat základní, avšak kvalitní a nezkreslené informace o volbě prezidenta ČR v roce 2013.

K aktuálně probíhající kampani prezidentských kandidátů si Vám dovolujeme nabídnout jejich profily:

Profil kandidátky na prezidenta Taťány Fischerové

Profil kandidáta na prezidenta Vladimíra Franze

Profil kandidáta na prezidenta Přemysla Sobotky

Profil kandidátky na prezidenta Zuzany Roithové

(zbývající profily budou následovat)

Ondřej Novotný, KohoVolit.eu, podpořeno fondem Otakara Motejla.

Libí se Vám naše články? Můžete je pravidelně dostávat na Facebooku.


11. a 12. ledna 2013 se koná první kolo přímé volby prezidenta ČR. Víte, který kandidát se staví k problémům stejně jako Vy? Kdo Vás chce doopravdy zastupovat? Zkuste si naši Volební kalkulačku


Dále čtěte

Profil kandidátky na prezidenta Taťány Fischerové

Co všechno by na sebe měla prozradit transparentní strana?

Další prasárna s prezidentskými podpisy

Autor: KohoVolit.eu | čtvrtek 3.1.2013 18:11 | karma článku: 5.81 | přečteno: 951x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Filip Fuchs

Jak šel čas s Andrejem Babišem: Výběr z novinových titulků (únor 2019 - únor 2022)

4.2. 2019 Nově jmenovaný ministr vnitra ve vládě Andreje Babiše, Tomio Okamura, navrhuje zakázat prodej a používání brýlí se zabudovanou skrytou kamerou na celém území ČR

15.11.2018 v 13:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 72 | Diskuse

David Vlk

Chceš-li poznat co je dřina, kup si kolo Ukrajina!

Někteří sousedi si díky tomuhle sovětskému stroji vypracovali svalstvo dolních končetin natolik , že se jim nohy nevlezly do standardních kalhot. A někteří, si díky němu postavili levně barák.

15.11.2018 v 10:57 | Karma článku: 24.74 | Přečteno: 647 | Diskuse

Pavel Pokorný

Nekonečný příběh systémů pro MPSV

V dnešní MF Dnes se zase píše o problémech se systémy pro MPSV. Co zakázat měnit zákony, než se systém pro MPSV naprogramuje? A jde to vůbec naprogramovat?

15.11.2018 v 10:04 | Karma článku: 11.05 | Přečteno: 259 | Diskuse

Michal Konopa

Recenze knihy Konec manipulace – už s vámi nebudou orat!

Aneb: Jak se stát komunikační šelmou a vyběhnout s blbečkama, kteří jsou přesvědčeni o své bezmezné, povětšinou nejenom diskutérské genialitě.

14.11.2018 v 17:38 | Karma článku: 8.70 | Přečteno: 246 |

Jan Klar

Marketingový mág čaruje

Pseudochlap není urážka ani nadávka nebo pokus o zesměšnění. Je to pojem, který příhodně vystihuje fenomén dnešního muže.

14.11.2018 v 12:06 | Karma článku: 16.69 | Přečteno: 610 | Diskuse
Počet článků 395 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1158
Podpořeno fondem Otakara Motejla.

Najdete na iDNES.cz